0 216 612 25 26 - 0 542 838 68 56

B Otomobil Ehliyeti

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti  Başvuru Şartları ve eğitimi:

B ehliyet sahibi olan vatandaşlarımızın kullanacağı araçlar; otomobil, traktör, 4 tekerlekli motosiklet ve Moped (50cc ye kadar) kullanabilmektedir. Ekol sürücü kursu olarak 14 saat direksiyon eğitimi ile ilave olarak 2 saat smilatör üzerinde eğitim vermekteyiz. Süsücü kursları'ndan B sınıfı ehliyet alanlar daha önceden otomatik ve manuel araçları sürebiliyordu. Fakat yeni düzenleme ile B sınıfı ehliyet alacaklar otomatik ve manuel sürüş olarak yapabileceklerdir.
B Sınıfı otomatik vites ehliyeti ve B Otomobil Ehliyet Belgesi alacak otomobil sürücülerini İstanbul Dudullu bölgesinde bulunan, Çekmeköy, Madenler, Adem Yavuz, Çayır önü, Altın şehir, Çamlık mahallesi, Ihlamurkuyu, Alemdağ, Taşdelen, Şile, Sarıgazi ve Dudullu metro durağına 20 metre olan yakınlığı bulunan Dudullu ÖzEkol Sürücü Kursu, a sınıf ehliyet, a1 sınıfı ehliyet,a2 sınıfı ehliyet motosiklet ehliyeti, b sınıfı otomobil ehliyeti, b sınıfı otomatik vites ehliyeti, c sınıfı kamyon ve kamyonet ehliyeti, d sınıfı otobüs ehliyeti, d sınıfı Midibüs ve Minibüs Ehliyeti, tır ve çekici ehliyeti ,ağır iş makinaları ehliyeti, src belgesi, src1 belgesi, src2 belgesi, src3 belgesi, src4 belgesi, psikoteknik belgesi, psikotoknik raporu belgesi almaya bekliyoruz.

  • 18 Yasını Doldurmuş olmanız gerekemektedir.
  • Otomatik yada manuel araç kullanabilirsiniz ,tercihinize göre
  • Derslerimizde kullanacağınız araçlar son model araçlardır

B Otomobil ehliyeti için gerekli evraklar:

  • Kimlik Fotokopisi
  • Ehliyet Fotokopisi (varsa)
  • 3 Adet Biyometrik Resim
  • Diploma Fotokopisi
  • Sağlık Raporu
  • Sabıka Kaydı

Eğitim ve sınav aracı (“B” sınıfı sertifika için otomobil/kamyonet)
Çift fren ve çift debriyaj sistemli en az dört kapılı, sürücüsü dâhil en az dört oturma yeri olan otomobil veya kamyoneti,

Eğitim ve sınav aracı (Otomatik şanzımanlı): Sadece otomatik araç kullanacak kursiyerler için alacakları sertifika sınıfına uygun otomatik şanzımanlı aracı kullanırlar.

“ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAK FELAKET GETİRİR…”

B Otomobil ehliyeti Başvuru Şartları, B Sınıfı Sürücü Belgesi, b sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır, b sınıfı ehliyet fiyatları, b sınıfı ehliyet fiyatları her şey dahil, b sınıfı ehliyet kursları Ümraniye