0 216 612 25 26 - 0 542 838 68 56

Emniyet Ehliyet Alma İşlemleri

SÜRÜCÜ BELGESİ İLK MÜRACAAT İSTENİLEN BELGELER:

 

1 -  T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı, Pasaport Aslı ve Fotokopisi

2 -  Sürücü Kursundan Alınan Sertifika ve Diğer Belgeler

3 -  Sınıfına Göre Harç Makbuzu

4 -  Sağlık Raporu (1 Yıl Süreli Geçerli)

5 -  Kan Gurubu Kartı

6 -  4 Adet Vesikalık Fotoğraf (4.5 x 6 cm Ebadında, son 6 ay içerisinde çekilmiş)

7 – Kart Bedeli (119 TL)

(*) Parmak İzi Çıktısı (01.01.2009 tarihinden sonra pasaport veya silah ruhsat için parmak izi vermiş olanlar almış olanlar pasaportlarını veya parmak izi çıktılarını yanlarında getirmeleri halinde parmak izi vermeyeceklerdir.)

 İ.E.M RANDEVU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Önemli Not:
-  Sürücü belgesi sertifikası 2007 yılından önce olanlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek doğruluğunu teyit ettirmek zorundadırlar.

- Daha önceki belgenizde belirtilmiş ise veya Kan grubu Öğrenci Belgesi, Nüfus Cüzdanı vb. Resmi belge yazılı ise Kan Grubu Kartına gerek yoktur.
- Sürücü Olur Sağlık Raporunun mutlaka sertifika alınan İl de faaliyet gösteren yetkili bir sağlık biriminden alınması gerekmektedir.
- (*) Parmak İzi Çıktısı birimimizden alınacaktır.

Randevu Saatinden 10 dakika önce birimimizde bulunmanız gerekmektedir. Parmak İzi Çıktısı mevcut ise fotokopisini getirebilirsiniz.
- 01.01.2009 tarihinden sonra pasaport veya silah ruhsat için parmak izi vermiş olanlar parmak izi çıktılarını veya pasaportlarını aslı ile birlikte fotoğraflı sayfasının fotokopisini yanlarında getirmeleri halinde parmak izi vermeyeceklerdir.