0 216 612 25 26 - 0 542 838 68 56

C Kamyon Ehliyeti

C Sınıfı Kamyon Ehliyeti  Başvuru Sartı ve Eğitim:

C Yük Ehliyet Belgeleri yük taşımacılığında kullanılan araçların sınıflandırıldığı ehliyet belgesi sınıfıdır. C sınıfı ehliyet belgeleri içerisinde yer alan araç sınıfları; Kamyon Ehliyeti, Kamyonet Ehliyeti, Tır Ehliyeti yani Çekici Ehliyeti ve bunların Römorklu Ehliyet durumlarında C Ehliyet ve C Ehliyet Belgesinin altındaki sınıflar tercih edilir. C Ehliyeti için yaş ve tecrübe şartı aranmaktadır. Bazen en az 24 yaş aranırken bazen de B Ehliyetine sahip ve 24 yaşından büyük olmanız gereken durumlar mevcuttur. Tekrar römorklu bir ehliyet tercih etmeniz durumunda o sınıfa ait römorksuz ehliyet belgenizin de bulunması gerekir.
C1 sınıfı ehliyet alarak 7500 kg’a kadar olan kamyon ve çekicileri kullanabilirsiniz. C1 sınıfı kamyonet ehliyeti 18 yaşını doldurunca alınabilir. Bu ehliyetin geçerlilik süresi 5 yıldır. C1 sınıfı ehliyete sahip kişiler kamyonet, motorlu bisiklet, otomobil, 4 tekerlekli motosiklet (ATV) ve traktör kullanabilirler.C kamyon, çekici, kamyonet ve tır ehliyet belgesi alacak kamyon, kamyonet, c1 dorseli kamyonet ehliyeti, ce dorseli tır ehliyeti, c1 kamyonet otomobil ehliyeti, çekici ve tır sürücülerini İstanbul Dudullu’da bulunan Çekmeköy, Madenler, Adem Yavuz, Çayır önü, Altın şehir, Çamlık mahallesi, Ihlamurkuyu, Alemdağ, Taşdelen, Şile, Sarıgazi ve Dudullu metro durağına 20 metre olan yakınlığı bulunan Dudullu ÖzEkol Sürücü Kursumuza, a ehliyet sınıfı, a1 ehliyet sınıfı,a2 motosiklet ehliyeti, b sınıfı otomobil ehliyeti, b sınıfı otomatik vites ehliyeti, c sınıfı kamyon ve kamyonet ehliyeti, d sınıfı otobüs ehliyeti, d sınıfı Midibüs ve Minibüs Ehliyeti, tır ve çekici ehliyeti ,ağır iş makinaları ehliyeti, src belgesi, src1 belgesi, src2 belgesi, src3 belgesi, src4 belgesi, psikoteknik belgesi, psikotoknik raporu belgesi almaya bekliyoruz.

  • 21 Yasını Doldurmak Gerekiyor, Ayrıca bu ehliyeti almak için öncelikle B sınıfı ehliyete sahip olma şartı vardır
  • Eğitim sonunda kamyon Kullanılabilir
  • C sınıfı ehliyet sahibi bir kişi kamyonet, arazi taşıtı, traktör yani B, B1, C1, F, M sınıfı araçları kullanılabilir.

C Kamyon ehliyeti için gerekli evraklar:

  • Kimlik Fotokopisi
  • Ehliyet Fotokopisi (varsa)
  • 3 Adet Biyometrik Resim
  • Diploma Fotokopisi
  • Sağlık Raporu
  • Sabıka Kaydı

Eğitim ve sınav aracı (“C” sınıfı sertifika için): Azami yüklü ağırlığı 12.000 kilogramdan fazla yük taşımak için imal edilmiş çift fren, çift debriyaj sistemli kamyonu kullanırlar.

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM…”

kamyon ehliyet fiyatları, kamyon ehliyeti ne kadar, kamyon ehliyeti hangi sınıf, c sınıfı ehliyet fiyatları 2017, 2018, kamyon ehliyeti fiyatı, c sınıfı ehliyet e sınıfı yerine geçer mi, c sınıfı ehliyet tır kullanabilir mi
kamyonet ehliyeti