0 216 612 25 26 - 0 542 838 68 56

D Otobüs Ehliyeti

D Sınıfı Ehliyet Başvurusu Şartları ve Eğitim:

2918 sayılı trafik kanununa göre D sınıfı sürücü belgesi alabilmek için 24 yaşına girmiş olması gerekmektedir. Bazen en az 24 yaş şartı aranırken bazen de en az tecrübe açısından B Ehliyet Belgesine sahip olmanız gerekebilir. Ancak, D Sınıfı ehliyet ile kamyon, kamyonet ve tır çekicisi kullanamazlar.

D Yolcu Taşımacılığı Ehliyet Belgesi, trafikte yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan araç sınıfı kullanacak kişilerin tercih ettiği ehliyet belgesidir. D sınıfı ehliyet belgeleri içerisinde barındırılan araçlar; Traktör, Otomobil, Minibüs, 4 tekerlekli motosiklet ve moped (50 cc ye kadar), Otobüs Ehliyeti, Minibüs Ehliyet ve Midibüs Ehliyet şeklindedir. Kısaca 9 kişiden fazla bir araç kullanan ve koltuk sayınız fazla ise D Ehliyet, D1 Ehliyet Belgelerinden birini almanız gerekmektedir. Eğer uzun bir yolculuk için römorklu kullanmak isterseniz ekstra olarak DE Ehliyet veya D1E Ehliyet Belgesine de sahip olmanız gerekmektedir. D Ehliyet Belgesi için yaş ve tecrübe şartı aranmaktadır.

D Otobüs ehliyeti, Midibüs ve Minibüs Ehliyeti Belgesi alacak Otobüs, Midibüs ve Minibüs sürücülerini İstanbul Dudullu, Çekmeköy, Madenler, Adem Yavuz, Çayır önü, Altın şehir, Çamlık mahallesi, Ihlamurkuyu, Alemdağ, Taşdelen, Şile, Sarıgazi ve Dudullu metro durağına 20 metre olan yakınlığı bulunan Dudullu ÖzEkol Sürücü Kursumuza, a,a1,a2 motosiklet ehliyeti, b sınıfı otomobil ehliyeti, b sınıfı otomatik vites ehliyeti, c sınıfı kamyon ve kamyonet ehliyeti, d sınıfı otobüs ehliyeti, d sınıfı Midibüs ve Minibüs Ehliyeti, tır ve çekici ehliyeti ,ağır iş makinaları ehliyeti, src belgesi, src1 belgesi, src2 belgesi, src3 belgesi, src4 belgesi, psikoteknik belgesi, psikotoknik raporu belgesi almaya bekliyoruz.

  • 24 Yasını Doldurmak gerekir
  • Minübüs & Otobüs Kullanılabilir
  • İveco Otobüslerle Eğitim

D Sınıfı Ehliyet başvurusu yapmak için gerekli evraklar:

  • Kimlik Fotokopisi
  • 3 Adet Biyometrik Resim
  • Diploma Fotokopisi
  • Sağlık Raporu

"ACİL DURUMLAR HARİCİNDE EMNİYET ŞERİDİNİ KULLANMAYINIZ..."